مزایای دریافت خدمات وب سایت با مدل SaaS

تجربه ای متفاوت از کیفیت خدمات با مدل SaaS

نرم افزار به عنوان سرویس (Software as a Service) یا Saas نوعی مدل ارائه نرم افزار است.
این مدل (SaaS) به عنوان موج آینده صنعت نرم افزار شناخته شده است.
صاحب نظران بر این باورند که روش های سنتی ارائه نرم افزار منسوخ شده اند
و زمان مهاجرت به مدل SaaS فرا رسیده است.

از شرکت های مایکروسافت، گوگل، آمازون و ... که غول های نرم افزاری دنیا محسوب می شوند گرفته تا بسیاری شرکت های کوچک و متوسط در سطح دنیا، همه و همه در حال مهاجرت به مدل SaaS هستند. جلوگیری از کپی غیر قانونی نرم افزار، صرفه جویی در هزینه های راه اندازی، نگهداری و پشتیبانی، توسعه و بهبود مستمر نرم افزار، و در نهایت رضایت به مراتب بیشتر مشتریان، از دلایل این مهاجرت است. ارائه خدمات نرم افزاری به ویژه خدمات طراحی و پیاده سازی وب سایت اینترنتی با مدل SaaS دارای مزایای متعددی است که برخی از مهمترین آن ها عبارتند از:

 • کاهش هزینه: در مدل SaaS شما دیگر هزینه ای برای خرید امکاناتی که مورد نیازتان نیست نمی پردازید بلکه تنها هزینه ماهانه (یا سالانه) متناسب با امکاناتی که استفاده می نمایید پرداخت می کنید، این امر باعث کاهش چشمگیر هزینه های استفاده از خدمات می گردد. به عنوان مثال در زمینه سفارش وب سایت، هزینه های طراحی وب سایت، خرید میزبان وب و ثبت دامنه که هر کدام باید به صورت جداگانه پرداخت شود به صورت یکپارچه با هزینه ای پایین تر در اختیار مشتری قرار می گیرد.
 • صرفه جویی در زمان: در مدل SaaS شما هیچ زمانی را صرف نصب و راه‌اندازی، انجام تنظیمات و به‌روزرسانی نرم‌افزار نخواهید کرد، بلکه از ابتدای زمان شروع استفاده از خدمات، همه چیز برای شما محیا می‌باشد.
 • پشتیبانی متمرکز: با توجه به متمرکز بودن ارائه کلیه خدمات در مدل SaaS، در صورت نیاز به پشتیبانی، دیگر درگیر مسائل پشتیبانی با شرکت‌های مختلفی که از آن‌ ها خدمات دریافت می‌کنید (پشتیبانی نرم‌افزار، میزبان وب و ...) نخواهید بود و تمامی خدمات پشتیبانی به‌ صورت متمرکز و یکپارچه است.
 • امنیت بالاتر: بسیاری از کاربران آشنایی کاملی با روش‌های حفظ، نگهداری و امنیت اطلاعات ندارند، با بهره‌گیری از مدل SaaS، کاربران برای حفظ امنیت اطلاعات خود از راهکارهای شرکت ارائه دهنده خدمات بهره‌ مند خواهند شد.
 • بهبود و به روز رسانی مستمر: یکی از مهمترین مزیت های مدل SaaS این است که دیگر دغدغه به روز رسانی نرم افزار وب سایت خود و رفع مشکلات و ... را نخواهید داشت و نیازی نیست تا دايماً برای به روز رسانی و رفع مشکلات نرم افزاری هزینه مجدد پرداخت نمایید.
 • تلاش مستمر ارائه کننده خدمات برای افزایش کیفیت خدمات: و اما مهمترین مزیت مدل SaaS که پاسخ بسیاری مشکلات رایج به ویژه در کشور ما می باشد همین مورد است. یک کسب و کار با مدل SaaS تنها در صورت رضایت مشتریان می تواند به حیات خود ادامه دهد. وقتی شما از خدمات شرکت ارائه دهنده خدمات با مدل SaaS رضایت داشته باشید نه تنها تمایل به ادامه همکاری و استفاده از آن خدمات خواهید داشت بلکه سبب جذب مشتریان دیگر برای استفاده از خدمات آن شرکت خواهید شد. به عبارت دیگر در مدل SaaS وابستگی شرکت به همکاری مستمر و حفظ مشتریان به مراتب بیشتر از مدل های سنتی است.

"همین که پول طراحی وب سایت پرداخت شد و کار را تحویل دادند،
دیگر کسی پاسخگو نبود و خدمات پشتیبانی درستی دریافت نکردیم."
مدل SaaS تنها راه تضمین پایداری کیفیت خدمات نرم افزاری به ویژه خدمات وب سایت!

این داستان در ایران داستان پرتکراری است. در مدل های سنتی رایج، طراحان تمام سود خود را در همان ابتدای پروژه دریافت می کنند، بنابراین به کار شما به چشم یک پروژه زمان دار و موقت نگاه می کنند.

در حالت سنتی تمام هزینه طراحی، پیاده سازی و سود شرکت در همان ابتدای کار دریافت می شود و به همین دلیل انگیزه ای برای خدمات پشتیبانی، بهبود مستمر، به روز رسانی و توسعه سامانه پس از تحویل آن و اخذ امضای مشتری وجود ندارد. وب سایت طراحی شده بعد از تحویل به مشتری تغییر و تحول و بهبودی نخواهد داشت و نه تنها به امکانات آن اضافه نخواهد شد بلکه اصولاً نرم افزار ارائه شده برای وب سایت از چرخه توسعه و برنامه نویسی خارج خواهد شد. و هر توسعه و به روز رسانی ای بر اساس درخواست جدید مشتری، مشمول دریافت هزینه مجدد خواهد بود آن هم در صورتی که شرکت ارائه دهنده خود را مسئول بداند و بعد از تحویل پروژه پاسخگو باشد. ساده ترین نتیجه این مدل ارائه نرم افزار وب سایت، عمر مفید بسیار کم و قدیمی شدن سریع وب سایت و عدم امکان توسعه آن بر اساس نیازهای جدید و لزوم دوباره کاری و هزینه های مجدد خواهد بود.

در مدل SaaS بر خلاف مدل سنتی، شرکت نرم افزاری به سفارش مشتریان به صورت پروژه ای کوتاه مدت نگاه نمی کند. در این حالت یعنی Software as a Service خدمات نرم افزاری به صورت یک سرویس مستمر و یکپارچه ارائه می شود. به همین دلیل شرکت طراح وب سایت این امکان را خواهد داشت تا نرم افزار وب سایت شما را به طور مستمر بهبود داده و روزآمد نماید. امکانات جدیدی به آن اضافه کند و اشکالات احتمالی را رفع نماید. بدیهی است که در این شیوه وب سایت شما هرگز قدیمی نخواهد شد و همیشه همگام با آخرین فناوری های روز دنیای نرم افزار به روز خواهد شد بدون آنکه برای به روز شدن های پی در پی هزینه ای پرداخت نمایید و یا دغدغه ای وجود داشته باشد.  به عبارت دیگر نرم افزار دارای عمر مفید نامحدود خواهد بود.

در راهکارهای دنانت با مدل SaaS به جای تعریف یک پروژه، که یک خدمت کوتاه مدت است و با پردخت پول و تحویل پروژه به پایان می رسد، شما خدمتی مستمر و همیشگی دریافت می کنید.

معمولاً کسب و کارهای بزرگ که سطح درآمد بسیار بالایی دارند، برای انجام امور طراحی، نگهداری و توسعه وب سایت و بازاریابی اینترنتی، یک دپارتمان مستقل در سازمان خود دارند. برای تشکیل دپارتمان داخلی برای طراحی وب سایت و بازاریابی اینترنتی باید تعداد زیادی برنامه نویس، طراح، گرافیست و متخصصان بازاریابی اینترنتی استخدام نمایید. معمولاً تنها کسب و کارهای بسیار بزرگ (مانند دیجی کالا) می توانند هزینه های چنین دپارتمانی را تامین کنند.

انتخاب خدمات همیشگی و مستمر به جای رویکرد پروژه ای و کوتاه مدت و استفاده از راهکارهای دنانت بر پایه مدل SaaS، مانند این است که شما یک دپارتمان داخلی در سازمان خود ایجاد کرده اید که:

 • همواره سامانه نرم افزاری وب سایت شما را به روز می کند.
 • به طور ۲۴ ساعته با تهدیدهای امنیتی وب سایت شما مقابله می کند.
 • خدمات میزبانی و نگهداری وب سایت شما را به طور اختصاصی و یکپارچه انجام می دهد.
 • شما را از آخرین آموزش های کاربردی بازاریابی اینترنتی بهره مند می کند.
 • همواره وب سایت شما را با آخرین دستاوردها و فناوری های نرم افزاری دنیا هماهنگ می کند.
 • هر روز شاهد امکانات و بهبود های مستمر در وب سایت خود هستید بدون اینکه هزینه ای پرداخت نمایید.

 
در این حالت هر زمان که نیاز داشته باشید وب سایت خود را توسعه دهید، همان زمان می توانید این کار را به دپارتمان اختصاصی خود بسپارید. کارشناسان ما آماده اند تا بر اساس نیازهای شما، اهداف نرم افزاری سازمانتان را محقق نمایند.

در سال های اخیر با ظهور و پیشرفت مفهوم نرم افزار به عنوان سرویس (Software as a Service - SaaS)، همه فرمول ها به نفع هر دو طرف معامله تغییر کرده است. به همین سبب دنانت نیز از جمله اولین شرکت هایی است که خدمات وب سایت خود را با مدل SaaS و بر اساس استانداردهای روز دنیا در کشور عزیزمان ارائه می نماید. در این رابطه دنانت شاید اولین شرکتی باشد که خدمات وب سایت مبتنی بر مدل SaaS را با عنوان خدمات وب سایت بدون ریسک از سال ها پیش در ایران ارائه نموده است.

رشد فناوری ها و زیرساخت های نرم افزاری به شرکت های پیشرو این امکان را می دهد که با ارتقا سطح طراحی و برنامه نویسی نرم افزارهای خود، بتوانند خدمات خود را به طور یکپارچه و در قالب سرویس ارائه کنند. در مدل SaaS مخاطبان برای استفاده از یک وب سایت اختصاصی نیازی نیست که هزینه بسیار گزافی بابت راه اندازی پرداخت کنند. علاوه بر آن نیازی نیست برای هر به روز رسانی جدید، مجدداً نسخه جدید نرم افزار را با صرف هزینه های بالا خریداری نمایند. به جای آن با پرداخت مبلغی به مراتب پایین تر وب سایت اختصاصی خود را تحویل می گیرند و از تمامی خدمات مربوطه از جمله پشتیبانی، نگهداری و به روز رسانی به صورت یکپارچه بهره مند می شوند.

مشتریان دیگر مجبور نیستند برای استفاده از ورژن های جدید برنامه، پشتیبانی، نگهداری و میزبانی وب سایت، هزینه های مجزا پرداخت کنند. تمام هزینه ها به صورت یکپارچه و با مبلغی به مراتب پایین تر محاسبه می شود. این حالت هزینه های آتی مشتریان را به طرز چشمگیری کاهش داده و قابل مدیریت می کند.

لازمه ارائه خدمات با مدل SaaS برخورداری از توانمندی بالای فنی و نرم افزاری است تا بتوان ضمن کاهش هزینه ارائه خدمات، پتانسیل ارائه این خدمات در تعداد بالا و پشتیبانی رضایت بخش از کاربران را فرآهم نمود. در مدل های سنتی و منسوخ طراحی نرم افزار:

 • به دلیل ضعف در طراحی سامانه و به کارگیری فناوری های عقب مانده و منسوخ، امکان به روز رسانی و بهبود مستمر همزمان تمام وب سایت های فروخته شده وجود ندارد و به روز رسانی تک تک آن ها نیز بسیار زمان بر و پر هزینه است.
 • خدمات به شکل یکپارچه عرضه نمی شود. ممکن است طراحی وب سایت را یک شرکت و میزبانی آن را شرکت دیگری بر عهده داشته باشد و دامنه از طریق شرکت دیگری ثبت شده باشد. این امر باعث افت کیفیت خدمات و ایجاد مشکلات متعدد برای مشتریان می شود. چرا که خود مشتری باید دایماً درگیر مسائل مربوط به سازگاری نرم افزار وب سایت و میزبان آن و مسائل متعدد دیگر باشد.
 • شرکت ها برای بهبود نرم افزار خود ورژن های جدید ارائه می کنند اما برای تامین هزینه ها ناچار هستند که این ورژن های جدید را به طور مجزا و با دریافت هزینه های بالا به مشتریان سابق بفروشند. این کار هزینه مشتریان را به طور قابل ملاحظه ای بالا می برد.
 • برای تشویق مشتریان سابق به خرید ورژن های جدید نرم افزاری، پشتیبانی از ورژن های قدیمی تر بعد از مدتی متوقف می شود. عدم پشتیبانی مشتریان را با مشکلات متعددی روبرو می کند.
 • به دلیل این که تمام سود در قالب پروژه ای کوتاه مدت تعریف شده است، شرکت توجیه و انگیزه ای برای ارائه خدمات پشتیبانی با کیفیت ندارد. حتی به دلیل به کارگیری فناوری قدیمی و منسوخ و طراحی ضعیف، شرکت مربوطه چنانچه بخواهد هم قادر به ارائه خدمات پشتیبانی بدون هزینه نخواهد بود. به این ترتیب اگر ورژن های جدید خریداری نشود، وب سایت اولیه توسعه پیدا نمی کند و بعد از مدتی منسوخ و غیرقابل استفاده می شود.

با استفاده از راهکارهای دنانت مبتنی بر مدل SaaS با این مشکلات خداحافظی کنید. دنانت به عنوان شرکت پیشرو در ارائه خدمات وب سایت مبتنی بر مدل SaaS بهترین امکانات را در اختیار شما قرار می دهد. سامانه نرم افزاری دنانت قطعاً یکی از برترین سامانه های موجود در کشور عزیزمان می باشد که بر خلاف بسیاری سامانه های دیگر به صورت بومی طراحی، پیاده سازی و توسعه داده شده است.


پرسشی دارید؟ همین حالا درخواست مشاوره ثبت کنید

با پر کردن فرم زیر، کارشناسان ما برای ارائه اطلاعات تکمیلی با شما تماس خواهند گرفت.
لطفا اطلاعات خود را به طور کامل وارد نمایید.
اگر سوال بخصوصی دارید در بخش توضیحات بنویسید تا کارشناس مرتبط با شما تماس بگیرد.

 • پر کردن فیلدهای، نام و نام خانوادگی، تلفن همراه و پست الکترونیک (ایمیل) الزامی می باشد.
 • با ارائه توضیحات در مورد فعالیت شغلی خود و مواردی که در مورد آن ها به مشاوره نیاز دارید، مشاوره حرفه ای و کاملتری دریافت خواهید نمود.
 • پس از تکمیل فرم، همکاران ما در طی ساعات کاری با شما تماس می گیرند و زمان استفاده از مشاوره رایگان را با شما هماهنگ می کنند.
 • کارشناسان دنانت در زمان هماهنگ شده با شما تماس خواهند گرفت و پاسخگوی پرسش ها و ابهامات شما خواهند بود.